حماسه‌اقتصادی نیازمندمدیریتی‌جهادی است

به گزارش جهان به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی با بیان اینکه باید تمامی بخش‌های سازمان بسیج مستضعفین هماهنگی مناسبی برای تحقق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در سازمان خود داشته باشند، افزود: حرکت به سوی اهداف انقلاب اسلامی و نظام، حرکتی شتابنده به خود گرفته است و با پیش‌بینی موانع می‌توان مشکلات را با سرعتی قابل ملاحظه برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه ابتکار عمل در همه عرصه‌های اقتصادی، تحقق حماسه سیاسی را نیز در پی خواهد داشت، بیان کرد: همه امکانات جامعه در تمام بخش‌ها و حوزه‌ها برای استقلال، خودکفایی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی بسیج شوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، اصلاح نظام بانکی کشور را نیازمند راهکارهای عملی و صحیح دانست.

وی اشاره کرد: شکل‌گیری گروه‌های کارشناسی، ارتباط با وزارتخانه‌های مرتبط با حوزه اقتصاد، ارائه پیشنهادهای موثر، ارائه راهکارهای عملی در حوزه‌های صادرات، واردات، کشاورزی و خدمات، صدور نیروی کار ماهر، به‌کارگیری نیروی اشتغال در داخل کشور و غیره نیازمند کار کارشناسی و واقع‌بینی است.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش بسیج اساتید همگرایی کلام بین اعضای شرکت کننده را به دنبال خواهد داشت، گفت: خروجی برگزاری این همایش در سال جاری باید رنگ و بوی تحقق اهداف شعار سال را با برنامه ریزی‌های مدون و جامع و همچنین اقدامات عملیاتی داشته باشد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درخصوص نقش بسیج اساتید در تحقق دانشگاه اسلامی تاکید کرد: بسیج اساتید همسو با بسیج دانشجویی و بسیج طلاب می‌تواند نقشی راهبردی، هدایت کننده و کارشناسانه در عرصه‌های مختلف نظام به‌خصوص اسلامی شدن دانشگاه‌ها برعهده گیرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه اسلامی تنها با شعار ساخته نمی‌شود؛ هر چند که استفاده از شعارها و نمادها در برخی مواقع لازم و ضروری است اما آنچه بیش از هر چیز در این امر نیاز است اقدامات عملی و گسترده براساس ایده های روشن و محتوای مشخص است.

فرهنگی درخصوص نقش بسیج اساتید در گسترش و فراگیری آموزش در کشور، بیان کرد: در دنیای کنونی که آموزش درحال توسعه کمی و کیفی است؛ در نظام اسلامی نیز فعالیت‌های عملی بسیج اساتید نقش قابل ملاحظه در گسترش علم در کشور دارد.

/ 0 نظر / 14 بازدید